KARİYER SEMİNERLERİ


Yrd.Doç.Dr. Sevgi Zübeyde GÜRBÜZ ve Doç.Dr. Ali Cafer GÜRBÜZOkulumuz akademisyenlerinden Yrd.Doç.Dr. Sevgi Zübeyde GÜRBÜZ ve Doç.Dr. Ali Cafer GÜRBÜZ'ün kendi tecrübelerini bizlere aktaracakları kariyer seminerine sizleri bekliyoruz.Soru-cevap kısmının soruları olanlar için çok iyi bir fırsat olduğunu belirtmek isteriz. Konuklarımız hakkında detaylı bilgi almak için için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Zaman: 22 Şubat Pazartesi 16.30
Yer: Sosyal Tesisler Salon 1

http://www.sevgigurbuz.com/
http://acgurbuz.etu.edu.tr/

Prof. Dr. Bülent TAVLIOkulumuz akademisyenlerinden Prof. Dr. Bülent TAVLI'nın kendi tecrübelerinden ve mühendislik hakkındaki düşüncelerinden bahsedeceği sonrasında soru-cevap şeklinde devam edecek olan söyleşi tadındaki seminerimize sizleri de bekliyoruz.

Yer : 2102 no'lu sınıf(290'lı sınıfların yanı)
Zaman: 15 Şubat 2016 17.00

Doç.Dr.Gökhan Barış BAĞCI

• Doç. Dr. Gökhan Barış BAĞCI 1996 yılında ODTÜ Fizik bölümünden mezun oldu ve aynı üniversitede 1998 yılında fizik üzerine yüksek lisansını bitirdi. Yine aynı üniversitede 2005 yılında fizik bölümünden, 2006 yılında da felsefe bölümünden doktorasını tamamladı. Son doktorasınıda 2008 yılında University of North Texas (ABD) da yine fizik üzerine yaptı.2005-2008 yılları arasında Texas Women’s Universty de yardımcı docent olarak görev yaptı. 2009-2014 yılları arasında Ege Üniversitesinde docent olarak görev yapan hocamız hali hazırda üniversitemizin malzeme bilimi ve nano teknoloji bölümünde öğretim görevlisidir. Çalışma alanları sunlardır:
• Nano ölçekte stokastik termodinamik
• Denge dışı istatistiksel mekanik
• Kuantum termodinamik
• Ekstensif olmayan sistemlerde istatistiksel mekanik
Gökhan Hoca bizimle konuşmasında TeknoTOBB katılımcımız Ali KANTUR’un bu devirde mühendis tek bir alanla değil her alanla ilgilenmeli sözünü açıklayan kendi yaşanmışlıklarından oluşan 15-20 dakikalık bir sunum yapacaktır. Ardından eğer sizlerden soru gelirse onları cevapladığı söyleşi kıvamında yaklaşık 1 saatlik bir kısım olacaktır. Eğer sizlerden soru gelmezse (böyle değerli bir hocamızdan faydalanmak için soru sormanızı şiddetle tavsiye ederiz) kendisi mühendislik üzerine muhabbet edecektir.

Saat: 16.30 Yer: 2102 No'lu Sınıf(270'li sınıfların yanında)
Site için buraya tıklayabilirsiniz

Doç.Dr. Hamza KURT ve Doç.Dr. Oğuz ERGİN4 Kasım 2015 Perşembe günü Sosyal Tesisler Salon 1'de üniversitemizin akademisyenlerinden Doç.Dr. Hamza KURT saat 16.30'da ve Doç.Dr. Oğuz ERGİN saat 17.30'da alanlarıyla ilgili seminerler verip, katılımcılarla tecrübeleriniz paylaştılar. Doç. Dr. Hamza KURT daha çok fotoniğin ne olduğundan ve fotonik alanındaki çalışmalarından bahsederken Doç. Dr. Oğuz ERGİN KasırgaLabs'ın kuruluş zamanları ve bu yoldaki tecrübelerinden bahsetti.

Detaylı bilgi için
Nanophotonics : http://nanophotonics.etu.edu.tr/
KasırgaLabs : http://www.kasirgalabs.com/